معارفه سرپرست جدید دانشگاه یاسوج با حضور معاون آموزشی وزیر علوم

۰۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۹ کد : ۱۴۱۹۴ بدون عنوان
تعداد بازدید:۵۷۷
مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه یاسوج امروز 5 خرداد برگزار شد . حکم سرپرستی آقای دکتر محمودرضا رحیمی  از سوی دکتر شریعتی و به نیابت از وزیر علوم به وی تقدیم شد. همچنین در این مراسم  از زحمات...
معارفه سرپرست جدید دانشگاه یاسوج با حضور معاون آموزشی وزیر علوم

مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه یاسوج امروز 5 خرداد برگزار شد . حکم سرپرستی آقای دکتر محمودرضا رحیمی  از سوی دکتر شریعتی و به نیابت از وزیر علوم به وی تقدیم شد. همچنین در این مراسم  از زحمات و تلاش های آقای دکتر شاپور رمضانی سرپرست پیشین دانشگاه یاسوج، در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی شد.
در این مراسم دکتر شریعتی اظهار داشت: سیاست وزرات علوم اعتلای کیفی نظام آموزش عالی است.
شریعتی نیاسر با اشاره به روند کمی دانشجویان کشور از اول انقلاب تاکنون اظهار داشت در این مدت جمعیت کشور تقریبا دو برابر شده اما جمعیت دانشجویی ۲۵ برابر شده است. این رشد کمی حساب شده نبود و افق آن پیش بینی نشده بود.
معاون آموزشی همچنین اظهار داشت: طرح سامان دهی مراکز دانشگاهی را داریم و استان هایی که از حیث آموزش عالی محروم هستند مورد توجه ویژه قرار می گیرند.
معاون آموزشی وزیر علوم در ادامه اظهار امیدواری کرد که امسال، سال قانون گرائی باشد و قانون گریزی که یکی از چالش های آموزش عالی است، مقابله شود تا وضعیت بهبود یابد.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کردند: یکی از سیاستهای دیگر وزارت علوم تفویض اختیار به دانشگاهها است که مهمترین اقدام اخیر واگذاری پذیرش دانشجوی دکترا به دانشگاهها است .
در پایان شریعتی تاکید کرد: رتبه بندی دانشگاهها از جمله برنامه های دیگر وزارت علوم در سال ۹۴ است، به طوری که در فاز اول ۱۰ دانشگاه گروه یک اعلام شدند و پیش بینی می شود تا آخر شهریور ماه ادامه مرحله رتبه بندی تدوین شود.