در مراسم معارفه ی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه بجنورد مطرح شد؛

در مراسم معارفه ی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه بجنورد مطرح شد؛

۱۸ مهر ۱۳۹۶ | ۰۶:۳۳ کد خبر : ۳۴۵۶۷ اخبار جاری
تعداد بازدید:۱۶۰
دانشگاه بجنورد یکی از دانشگاههای مطرح کشور است که بایستی مورد حمایت های جدی قرار گیرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه بجنورد، مراسم معارفه ی دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه با حضور دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
در مراسم معارفه ی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه بجنورد مطرح شد؛

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری: دانشگاه بجنورد یکی از دانشگاههای مطرح کشور است که بایستی مورد حمایت های جدی قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه بجنورد، مراسم معارفه ی دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه با حضور دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، دکتر احمد محقر، رئیس دانشگاه بجنورد، ضمن گرامیداشت آغاز سال تحصیلی و شروع دوره ی جدید فعالیت دانشگاهها و موسسات آموزش عالی گفت: در سیزدهمین سال فعالیت دانشگاه بجنورد قرار گرفته ایم و خوشبختانه با بررسی همه جانبه، رشد و توسعه ی قابل توجهی در این مجموعه اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد: علاوه بر رشد کمی و گسترش فضای فیزیکی، رشد کیفیِ صورت گرفته نیز قابل توجه بوده و امروز، جایگاه دانشگاه بجنورد، به گواه شاخص ها، مطلوب است اما این امر نافی برنامه ریزی و اقدام جهت تداوم و گسترش فعالیت های مختلف دانشگاه بجنورد نیست و خوشبختانه چشم انداز خوبی برای دانشگاه ترسیم شده است.
دکتر احمد محقر افزود: فعالیت ۲۴ انجمن علمی، ۱۸ کانون فرهنگی، ۲ تشکل اسلامی و ۱۵ نشریه ی دانشجویی، بخشی از کارنامه ی حوزه ی فرهنگی و اجتماعی است که برای بسترسازی افزایش فعالیت های این حوزه در سال تحصیلی جدید، برنامه ریزی های ویژه ای انجام گرفته است.
وی با اشاره به برنامه های دانشگاه بجنورد در حوزه های مشاوره، بهداشت، تربیت بدنی و فوق برنامه اظهار داشت: مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه بجنورد جزو مراکز فعال کشوری است و در طول سال، فعالیت های ویژه ای در پایش سلامت جسم و روح و اقدام های پیشگیرانه و همیاری در مرتفع نمودن مشکلات دانشجویان داشته است و اداره ی تربیت بدنی دانشگاه نیز در حوزه ی سلامت جسمانی و فوق برنامه اقدام های موثری را تا به امروز انجام داده و افتخار آفرینی های خوبی هم برای دانشگاه به ارمغان آورده است.
رئیس دانشگاه بجنورد با اشاره به سند راهبردی این دانشگاه گفت: دانشگاه بجنورد همپای دیگر دانشگاههای کشور، برنامه های ویژه ای در جهت کارآفرینی و مهارت افزایی دارد که یکی از حوزه های موثر در این موضوع، گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه است که با مشارکت دستگاههای اجرایی، بستر مناسبی برای این منظور فراهم نموده است.
در ادامه ی این مراسم، حجه الاسلام طیبی نسب، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بجنورد گزارشی از اقدامات این نهاد ارائه نمود و اظهار داشت: رسالت دانشجویان، رسالت سنگینی است که بایستی به درستی آن را درک نمود تا به موفقیت های بیشتر نایل آمد.
وی افزود: دانشجویان، علاوه بر کسب مهارت باید در حوزه ی فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی نیز فعالیت های کارا و موثری داشته باشند.
حجه الاسلام طیبی نسب از آمادگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مشارکت و همراهی با فعالیت های دانشجویی خبر داد و گفت: نهاد، ظرفیت خوبی برای فعالیت در حوزه های مختلف دارد و بایستی دانشجویان از این فرصت مغتنم کمال بهره برداری را داشته باشند.
در ادامه ی مراسم، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات فناوری ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه بجنورد و مراسم با کیفیت معارفه ی دانشجویان این دانشگاه گفت: به زعم بنده، دانشگاه بجنورد یکی از دانشگاههای مطرح کشور است که بایستی مورد حمایت های جدی قرار گیرد.
وی افزود: ویژگی دانشگاه خوب این است که ورودی های با هرنوع کیفیتی را به خروجی هایی با کیفیت عالی تبدیل کند و دانشگاه بجنورد ازاین نظر موفق بوده است.
دکتر شریعتی نیاسر با اشاره به رتبه های علمی قابل توجه منطقه ای و بین المللی اظهار داشت: هم اکنون کشور ایران در سرعت رشد علمی رتبه ی اول جهانی را داراست که برای تداوم این گونه موقعیت ها بایستی تلاش مضاعفی داشت.
وی تصریح کرد: تولید دانش زمانی ارزشمندتر می شود که بتواند به ثبت اختراع، تولید فناوری و ثروت بیانجامد و مشکلاتی را از جامعه رفع نماید.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به افزایش دانش میان رشته ای اظهار داشت: در سه و نیم سال گذشته بیش از ۷۰ حوزه ی بین رشته ای مجوز دریافت نموده که این روند با شتاب خوب و موثری تداوم خواهد داشت.
وی افزود: بیش از ۲۷۰۰ برنامه ی درسی در رشته-مقطع های مختلف داریم که بسیاری از آنها بروزرسانی شده است.
وی در ادامه توصیه هایی به دانشجویان در زمینه ی انجام مطالعات جانبی، حساسیت به پیرامون، کسب مهارت های فردی و اجتماعی و پویایی و نشاط فرهنگی و سیاسی ارائه نمود و قدرت علمی را از عوامل بازدارنده ی تعدی دشمنان نظام و کشور دانست.گفتنی است در سال تحصیلی جدید، ۱۴۶۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به تعداد دانشجویان دانشگاه بجنورد افزوده شد.

کلید واژه ها: بازدیدآغاز سال تحصیلیدانشگاه بجنورد