رئیس سازمان فنی و حرفه ای در اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه ها در همدان:

آموزش مهارت های نرم باید در اولویت دانشگاه ها قرار گیرد

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۸ کد : ۴۱۲۹۷ اخبار برگزیده اخبار جاری
تعداد بازدید:۱۵۶
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترسلیمان پاک سرشت ظهر امروز در اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های سراسر کشور اظهار داشت: تحول نظام بازار و کسب و کار به قدری باشتاب در حرکت است که دانشگاه‌ها به این تغییرات نمی رسند‌.
آموزش مهارت های نرم باید در اولویت دانشگاه ها قرار گیرد

وی با قدردانی از طرح مهارت افزایی و اشتغال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: بخشی از سرمایه گذاری‌های این وزارتخانه باید به سمت آموزش مهارت‌های نرم هدایت شود‌.
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: دانش آموختگان دانشگاهی باید توان پایداری و تحمل شرایط متغیر جامعه را داشته باشند.
وی تاکید کرد: آموزش این مهارت‌ها در قالب مهارت‌های نرم در کنار مهارت افزایی بسیار ضروری است.
دکترپاک سرشت با اشاره به اثر بخشی دانشگاه‌ها در مسائل اجتماعی گفت: نه تنها در زمینه اشتغال بلکه در مسائل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نیز دانشگاه‌ها تأثیر گذار هستند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نفوذ و اثرگذاری فضاهای مجازی در جامعه افزود: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در زمینه بالا بردن توان پایداری و تحمل اجتماعی مردم باید برنامه داشته باشند.
دکترپاک سرشت خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های کشور با اجرای این راهبردها می‌توانند از یک نهاد آکواریومی و غیرقابل نفوذ خارج شده و به کانونی فعال تبدیل شود.
پنجاه و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های سراسر کشور با محوریت مهارت افزایی و ارتقای توان اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه بوعلی سینای همدان برگزار شد