دکتر شریعتی نیاسر در اهواز:

بهبود شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های کشور

۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۳ کد : ۴۱۹۲۶ اخبار برگزیده اخبار جاری
تعداد بازدید:۱۲۶
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر مجتبی شریعتی نیاسردر بازدید از این دانشگاه در خصوص جمعیت دانشجویی سال تحصیلی جدید گفت: پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی با سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است و در مقطع دکترا با احتساب مراکز غیردولتی، ۲۴ هزار و۴۰۰ نفر ظرفیت پذیرش وجود داشت، همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز تغییر زیادی در جذب دانشجو نداشته‌ایم.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: وزارت علوم باید جایگاه نظارت خود را بیش از پیش تقویت کند و نقش اجرایی را کم‌رنگ‌تر کرده و به مراکز دانشگاهی تفویض اختیار نماید.

وی تصریح کرد: یکی از نکته‌های بسیار خوبی که موردتوجه قرارگرفته، جایگاه نظارتی دستگاه متولی آموزشی عالی است؛ به واسطه این مسئله توانستیم بعضی از مراکز دانشگاهی را که عملکرد مطلوبی داشته‌اند ارتقا دهیم و برخی دیگر که وضعیت مطلوبی نداشته و از استاندارد فاصله داشته‌اند یا ظرفیت‌ها را به صفر برسانیم یا منحل کنیم که این مسئله بیشتر در بخش غیردولتی‌ها است.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تصریح کرد: اخیراً در فضای رسانه‌ای مطرح‌شده که مدارک تحصیلی بعضی از مراکز دانشگاهی ممکن است از اعتبار کمتری برخوردار باشند؛ بار دیگر تأکید می‌کنم مدارک کلیه مراکز آموزش عالی کشور که از دستگاه آموزش عالی یا از شورای گسترش مجوز گرفته‌اند از اعتبار یکسانی برخوردار است.

دکتر شریعتی نیاسر ادامه داد: قطعاً هیچ‌کدام از دستگاه‌های اجرایی کشور و مرکز دانشگاهی قانونا مجاز نیستد اعلام کنند مدارک برخی دانشگاه‌ها و یا زیر نظام‌ها مورد تأیید نیست؛ و از نظر وزارت علوم مدارک دانشگاه‌های کشور از ارزش یکسان استخدامی برخوردار هستند.

 

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: خرسندم از اینکه دریکی از روزهای آغازین سال تحصیلی توفیق یافته و در استان شهید پرو خوزستان و شهر اهواز حضور پیداکرده‌ام تا ضمن عرض ارادت به جامعه دانشگاهیان در این منطقه در جریان پیشرفت امور این دانشگاه نیز قرار گیرم.

دکتر شریعتی نیاسر، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان حادثه تروریستی اخیر اهواز اظهار کرد: با برگزاری این آیین وحدت و یکپارچگی جامعه علمی کشور را برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کنیم.

وی افزود: دانشگاه شهید چمران اهواز جزو دانشگاه‌های جامع کشور است و حمایت خود را از این دانشگاه اعلام می‌کنیم و امیدوار هستیم که در پرتو این حمایت‌ها بتوانیم زمینه رشد و تعالی بیشتر منطقه را در حوزه آموزش عالی فراهم کنیم.