حضور معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در نشست معاونین آموزشی دانشگاه‌های منطقه ۹

۰۵ دی ۱۳۹۷ | ۲۰:۴۱ کد : ۴۴۲۷۰ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار داغ
تعداد بازدید:۱۵۸۳
نشست معاونین آموزشی دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه، دکتر شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر پیش‌قدم معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد و معاونین آموزشی دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور روز چهارشنبه ۵ دی‌ماه ۹۷ در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
حضور معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در نشست معاونین آموزشی دانشگاه‌های منطقه ۹


دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست توجه به بحث آموزش در دانشگاه‌ها را مهم عنوان و ارزیابی کرد و افزود: در دانشگاه فردوسی مشهد تلاش شده است تا آموزش به جایگاه اصلی خود برسد و جایگاه نخست در عرصه توسعه را داشته باشد. وی فراهم کردن زیرساخت‌های سازمانی معاونت آموزشی با ایجاد دفاتر یادگیری و آموزش تخصصی و انتصاب مدیران توانمند و باتجربه در این معاونت را ازجمله اقدامات دانشگاه فردوسی مشهد در عرصه ارتقای آموزشی خود دانست و اذعان داشت: جای دارد تا معاونین آموزشی دانشگاه‌های منطقه 9 کشور با ایجاد سازوکاری مشترک و به‌دوراز رقابت مخرب، بحث آموزش را در دانشگاه‌های این منطقه ارتقا بخشند و در این راستا تمام تلاش خود را بکنند تا در حوزه فعالیت خود موفق شوند و شاهد آن باشیم که این منطقه ازنظر آموزشی به قطب برتر آموزشی در سطح کشور تبدیل شود.

سپس دکتر شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به کیفیت‌بخشی به دوره‌های آموزش عالی دانشگاه‌ها در کشور، طرح ساماندهی و سطح‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در کشور را معرفی و در خصوص نتایج آن مواردی را بیان کردند.

ایشان با نگاهی به ظرفیت بالای آموزش عالی کشور به استفاده مطلوب و هدفمند از ظرفیت‌ها و استعدادها تأکید نمودند و کلیه سیاست‌های معاونت آموزشی وزارت عتف را افزایش کیفیت در دوره‌های آموزشی موجود عنوان کردند. در ادامه آقای دکتر آهنچیان، مدیرکل محترم دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی در مورد طرح مهارت افزایی و توان اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی توضیحاتی را بیان کردند و از این طرح به‌عنوان مهم‌ترین سیاست فعلی وزارت علوم در شرایط کنونی یادکردند.

ایشان بیان داشتند که منظور از اشتغال پذیری، اشتغال‌زایی نبوده و هدف ایجاد ظرفیت‌های ورود به فضای کسب‌وکار پیش از دانش‌آموختگی است.

دکتر آهنچیان در خصوص طرح‌های پیوند، نوسازماندهی کارگروه‌های تخصصی دفتر برنامه‌ریزی درسی، سطح‌بندی دانشگاه‌ها، یکپارچه‌سازی آئین‌نامه‌ها و آئین‌نامه تحصیل هم‌زمان دانشجویان استعداد درخشان توضیحاتی بیان کردند.

در ادامه جلسه طبق برنامه نشست معاونین آموزشی دانشگاه‌های منطقه 9 کشور در دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر پیش‌قدم، معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد به تبیین ارکان اساسی نظام آموزش عالی و سیاست‌های معاونت آموزشی دانشگاه و معرفی بسته ارزیابی و حمایت از فعالیت‌های آموزشی اعضای هیئت‌علمی (آحفا) پرداختند.

این نشست در دو نوبت صبح و عصر در سالن شورای دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد و با پرسش و پاسخ اعضاء پایان یافت.