برگزاری جلسه کمیته هدایت و نظارت بر پروژه ارتقاء ۵ دانشگاه و ۵ واحد پژوهشی برتر به تراز بین‌المللی

۰۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۰ کد : ۴۴۴۲۰ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۷۳
بیست و هشتمین جلسه کمیته هدایت و نظارت پروژه ملّی اقتصاد مقاومتی تحت عنوان " ارتقاء ۵ دانشگاه و ۵ واحد پژوهشی برتر کشور به تراز بین‌المللی" با ریاست جناب آقای دکتر شریعتی‌نیاسر، معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اعضای کمیته مذکور که از اساتید صاحب‌نظر و برجسته دانشگاه‌های سراسر کشور هستند، در روز شنبه ۸ دی ماه برگزار شد.
برگزاری جلسه کمیته هدایت و نظارت بر پروژه ارتقاء ۵ دانشگاه و ۵ واحد پژوهشی برتر به تراز بین‌المللی

بیست و هشتمین جلسه کمیته هدایت و نظارت پروژه ملّی اقتصاد مقاومتی تحت عنوان " ارتقاء ۵ دانشگاه و ۵ واحد پژوهشی برتر کشور به تراز بین‌المللی" با ریاست جناب آقای دکتر شریعتی‌نیاسر، معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اعضای کمیته مذکور که از اساتید صاحب‌نظر و برجسته دانشگاه‌های سراسر کشور هستند، در روز شنبه ۸ دی ماه برگزار شد. در این جلسه، آقایان دکتر سلیمی (ریاست دانشگاه علامه طباطبایی)، دکتر قبادی (ریاست پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به همراه نمایندگانی از آن پژوهشگاه) و آقایان دکتر حاجی ملایی، دکتر یگانه و دکتر هاشمی (مشاورین معاون امور علمی فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور)، مدعوین ویژه جلسه بودند.

این جلسه کمیته به بحث و تبادل نظر پیرامون جایگاه رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی در دانشگاه‌های داخلی و خارجی، بررسی وضعیت این رشته‌ها در دانشگاه‌های برتر دنیا و تشابه‌ها و تفاوت‌ها با رشته‌های علوم مهندسی اختصاص داشت. همچنین بررسی راهکارهایی به منظور ارتقای رشته‌های علوم انسانی در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی، مورد توجه قرار گرفت.