سخن از کیفی سازی آموزش روی آنتن شبکه خبر

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۹ کد : ۴۷۰۳۱ اخبار برگزیده اخبار جاری
تعداد بازدید:۷۸
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر (معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری) صبح شنبه هفتم اردیبهشت ۹۸ با حضور در برنامه «روی خط خبر» شبکه خبر به تشریح سیاست کیفی¬سازی آموزش عالی پرداخت.
سخن از کیفی سازی آموزش روی آنتن شبکه خبر

وی در این برنامه زنده با تأکید بر توجه به شاخص های کیفی در آموزش عالی، نظام رتبه بندی دانشگاه ها و نیز تقاضامحور شدن دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گفت: مراکز آموزشی باید در راستای سیاست مأموریت¬گرا شدن خود را با شرایط جدید تطبیق دهند و بر مدار تعریف شده حرکت کنند.
شریعتی نیاسر همچنین با اشاره به کاهش تعداد موسسات و مراکز آموزش عالی در چند سال اخیر در مسیر کیفی سازی گفت: همچنان نزدیک به ۲ هزار مرکز آموزشی در حال فعالیت در کشور هستند که تلاش وزارت علوم معطوف به بهبود کیفی این مراکز است.
معاون آموزشی وزارت علوم در سخنان خود از برگزاری «چهارمین همایش ملی آموزش عالی» در تازیخ ۹ اردیبهشت به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف خبر داد و این رویداد را نیز که به بهانه «دهه سرآمدی آموزش» رخ می دهد کنشی در همین مسیر تعریف کرد.
به گفته وی نشست های تخصصی در محورهای «مدیریت سرمایه انسانی در دانشگاه ها»، «اقتصاد آموزش عالی در دانشگاه جامعه محور»، «مهارت افزایی و اشتغال پذیری دانش آموختگان»، «مسدولیت اجتماعی دانشگاه ها و تنوع بخشی به ماموریت آنها»، «الگوی حکمرانی و نظام مدیریتی مراکز آموزشی پژوهشی تقاضامحور» و «هم افزایی آموزش و پژوهش در دانشگاه جامعه محور» از جمله برنامه های همایش یادشده است.