تفاهم‌ سه وزارتخانه علوم، بهداشت و آموزش‌وپرورش برای پاسداشت دهه سرآمدی آموزش

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۲ کد : ۴۷۱۷۴ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار داغ
تعداد بازدید:۹۶
در چهارمین همایش ملی آموزش عالی، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از امضای تفاهم نامه همکاری بین سه وزارتخانه خبر داد.
تفاهم‌ سه وزارتخانه علوم، بهداشت و آموزش‌وپرورش برای پاسداشت دهه سرآمدی آموزش

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در چهارمین همایش ملی آموزش عالی با شعار دانشگاه جامعه‌محور که دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸ به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، بابیان اینکه ۴ سال گذشته ضرورت برگزاری این همایش احساس شد تا مسائل را در خانواده بزرگ آموزش عالی مطرح کنیم، گفت: خوشبختانه همایش امسال توأم با معرفی استادان نمونه کشور شد که این هم‌زمانی معنادار و ارزشمند است.
وی با تأکید بر اینکه فلسفه وجودی همایش ملی آموزش عالی، معرفی سرمایه‌های انسانی جامعه علمی است، افزود: جامعه ما نیاز به معرفی الگوها دارد و این محافل نیز در راستای همین موضوع است.
دکتر شریعتی نیاسر با اشاره به اینکه محور اصلی این همایش، دانشگاه جامعه‌محور است، ادامه داد: برای دانشگاه‌ها قائل به مأموریت‌گرایی هستیم و از سوی دیگر مدیرپروری به معنای پرورش انسان‌هایی که بتوانند در شرایط سخت قابلیت‌های خود را برای اداره جامعه به‌کارگیرند ضرورت دارد.
معاون آموزشی وزیر علوم با گرامیداشت یاد و خاطره استاد مطهری، روند معرفی استادان نمونه را تشریح کرد و همچنین اظهار امیدواری کرد: در پرتو این گردهمایی در کنار اساتید نمونه بتوانیم از ظرفیت‌های آن‌ها بهره‌مند شویم و لازم است تا جامعه از ویژگی‌های اساتید آگاهی بیشتری پیدا کنند چراکه جامعه دانشگاهی در بخش‌های مختلف مدیریتی اعم از ایجاد امید در جامعه و به تصویر کشیدن الگوهای موفق می‌تواند تأثیرگذار باشد.
وی در ادامه درخصوص معرفی سرآمدان آموزش نیز گفت: در همین راستا درمجموع ۷ نفر از دانشگاه‌های مختلف کشور انتخاب شدند که البته نقش کارگروه‌های تخصصی در این باره بسیار تأثیرگذار بوده است.
وی مطرح کرد: برای معرفی این افراد هدف این بود بتوانیم نقش آموزش را در بخش‌های مختلف جامعه به نحو بهتری به تصویر بکشیم زیرا آموزش امری فراگیر است و تنها مختص آموزش عالی نیست و بر همین اساس تفاهم‌نامه بین سه وزارتخانه علوم، بهداشت و آموزش‌وپرورش به‌منظور معرفی چهره برتر آموزشی به امضا رسید که پیرو آن در سال آینده با همبستگی و همفکری این سه وزارتخانه می‌توانیم از چهره برتر در حوزه اجرایی و آموزشی تقدیر و تجلیل کنیم.
شایان ذکر است در این همایش که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزاری شد، پس از سخنرانی ها و تجلیل از استادان نمونه و سرآمدان آموزش، نشست های تخصصی متعددی با حضور صاحب نظران برگزار شد.