ساماندهی آموزشی عالی در مسیر کیفی سازی

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۵۳ کد : ۴۷۲۴۵ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار داغ
تعداد بازدید:۱۲۶
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در «دومین کنفرانس ملى فرایندهاى گاز و پتروشیمى» در دانشگاه بجنورد ضمن تکریم دهه سرآمدی آموزش از الزام به کیفی سازی در آموزش عالی سخن گفت.
ساماندهی آموزشی عالی در مسیر کیفی سازی

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر با اشاره به «دهه سرآمدی آموزش» گفت: پاسداشت این دهه بهانه ای است برای ارزش نهادن بیشتر به مقوله آموزش و جنبه های مغفول مانده آن و در همین راستا تفاهم نامه ای سه جانبه بین سه وزارتخانه علوم، بهداشت و آموزش و پرورش امضا شده است تا همگرایی و همسویی بیشتری را در این زمینه شاهد باشیم.
وی همچنین با اشاره به موضوع کنفرانس و اهمیت علوم پایه گفت: دو شاخصه و معیار اصلی علم، علوم پایه و علوم انسانی هستند چرا که نقشی بسترساز برعهده دارند و زمینه رشد و ارتقای سایر علوم را فراهم می کنند.
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: علوم پایه همچون بزرگراهی هستند که سایر علوم در آن حرکت می کنند و اگر آن بزرگراه به درستی ساخته شده باشد سایر علوم در آن به خوبی طی طریق می کنند.
شریعتی نیاسر همچنین به تبیین طرح ساماندهی آموزش عالی پرداخت و از سیاست وزارت متبوع خود در تعالی و کیفیت نظام آموزشی سخن گفت.
وی در سخنان خود از صدور مجوز پذیرش دانشجو در مقطع دکترا در دو رشته برای دانشگاه بجنورد خبر داد.
گفتنی است «دومین کنفرانس ملی فرایندهای گاز و پتروشیمی» به همت انجمن مهندسی شیمی دانشگاه بجنورد در روز چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۹۸ برگزار شد.
 


( ۲ )