خراسان شمالی می تواند در اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی پیشگام باشد

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۸:۵۳ کد : ۴۷۲۴۶ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار داغ
تعداد بازدید:۱۱۷
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار و گفت و گو با نمایندگان و دانشگاهیان خراسان شمالی به تشریح طرح ساماندهی آموزش عالی پرداخت.
خراسان شمالی می تواند در اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی پیشگام باشد

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در سفر یک روزه خود به خراسان شمالی برای شرکت در «دومین کنفرانس ملی فرایندهای گاز و پتروشیمی»، ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشگاه بجنورد و مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین، در جلسات جداگانه ای به گفت و گو با دانشگاهیان و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی پرداخت.
در نشست معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعضای هیئت علمی دانشگاه بجنورد، دانشگاهیان به طرح دغدغه ها و نظرات خود در محورهایی همچون چگونگی تفکیک مأموریت ها در دو بخش آموزش و پژوهش، اختیار سرفصل نویسی و برنامه ریزی درسی بر اساس نیازهای استان، تمایل به افزایش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه، آیین نامه ارتقا و فرصت های مطالعاتی پرداختند.
شریعتی نیاسر نیز در این نشست ضمن پاسخگویی به پرسش های دانشگاهیان بحنورد، وضعیت این دانشگاه را بر اساس شاخص هایی همچون نسبت استاد به دانشجو و کارمند به دانشجو در قیاس با دیگر دانشگاه ها مناسب دانست و بر وجود پیوست های شغلی برای درخواست های مجوز دکترا تاکید کرد.
در نشست جداگانه ای نیز که در محل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و با حضور استاندار و مجمع نمایندگان خراسان شمالی برگزار شد، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره طرح ساماندهی آموزش عالی گفت: امکانات آموزشی پراکنده ای در سطح کشور وجود دارد که با اجرای این طرح می توانیم برای بهره مندی از امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی مراکز آموزش عالی هم افزایی ایجاد کنیم.
شریعتی نیاسر افزود: مراکز آموزش عالی که سطح کیفی پایین تری دارند با قرارگرفتن در کنار هم و تحت مدیریت واحد در استان می توانند یک مجموعه آموزشی تشکیل دهند و با پرهیز از موازی کاری از ظرفیت یکدیگر بهره مند شود.
در این نشست استاندار، نمایندگان و روسای مراکز آموزش عالی خراسان شمالی از پیشگام شدن در اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی استقبال کرده و مقرر شد پس از رایزنی درون استانی، نسخه پیشنهادی خود را به وزارت علوم ارائه کنند.
 


( ۱ )