ماموریت گرایی، نگاه بین رشته ای و مهارت افزایی از بایسته های آموزش عالی است

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۵ کد : ۴۷۴۹۱ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار ستادی اخبار داغ
تعداد بازدید:۵۵
معاون آموزشی وزیر علوم در بازدید از دانشگاه امام صادق(ع) شاخصه ماموریت گرا بودن این دانشگاه در کنار شاخص های مطلوبی همچون نسبت دانشجو به هیات علمی، شیوه تعاملی حاکم بر دانشگاه و فضای محیطی مناسب را ستود.
ماموریت گرایی، نگاه بین رشته ای و مهارت افزایی از بایسته های آموزش عالی است

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر روز سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸ با حضور در دانشگاه امام صادق (ع)، ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز آموزشی در نشست هایی جداگانه با رییس و اعضای هیات امنای این دانشگاه و نیز با روسای دانشکده ها و مدیران آموزشی به گفت و گو پرداخت.
وی با اشاره به برخی شاخصه های مطلوب در دانشگاه امام صادق (ع) از جمله سرانه دانشجویی، فضای محیطی مناسب، شیوه تعامل استاد و دانشجو و نسبت دانشجو به هیات علمی، حرکت بر مدار ماموریت تعریف شده برای این دانشگاه را در کنار حاکم شدن نگاه بین رشته ای قدر دانست و اظهار امیدواری کرد این مرکز آموزشی در تداوم مسیر طی شده بتواند به الگویی مطرح در جهان اسلام بدل شود.
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود بر مقوله مهارت‌افزایی نیز تاکید کرد و توانمندسازی دانشجویان برای ورود به جامعه و کسب اشتغال مناسب را دغدغه ای قابل تامل دانست.
دکتر شریعتی نیاسر با اشاره به لزوم تقویت دیپلماسی علمی در نظام آموزش عالی پیشنهاد کرد دانشگاه امام صادق (ع) در این مسیر به شیوه ای هدفمند گام بردارد و بتواند نقشی موثر به ویژه در میان دانشگاه های جهان اسلام ایفا کند.
روسای دانشکده ها و مدیران بخش های مختلف دانشگاه امام صادق (ع) نیز در این نشست ها به بیان دغدغه ها و دیدگاه های خود پرداختند و افزون بر برشمردن ویژگی ها و توانمندی های دانشگاه، مواردی همچون پرهیز از رشد کمی و تمرکز بر توسعه کیفی، تقویت نگاه بین رشته ای، تاکید بر فراگیری زبان خارجی برای دانشجویان و ترغیب به نظریه پردازی را از صفات متمایزکننده این دانشگاه دانستند.
گفتنی است در این بازدید دکتر محمدرضا آهنچیان (مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی)، دکتر فرزانه شمیرانی (مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی) و دکتر حمید کارگر (مشاور معاونت آموزشی وزارت علوم) نیز دکتر مجتبی شریعتی نیاسر را همراهی می کردند.