رویکرد تحولی به هنر را در آموزش عالی دنبال کنیم

۰۴ تیر ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۲ کد : ۴۸۲۹۷ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار داغ
تعداد بازدید:۴۰۱
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشگاه هنر از ضرورت تصحیح نگاه ها به مقوله هنر در آموزش عالی سخن گفت.
رویکرد تحولی به هنر را در آموزش عالی دنبال کنیم

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر روز یکشنبه دوم تیرماه 98 با حضور در دانشگاه هنر تهران ضمن بازدید از فضای پردیس باغ ملی این دانشگاه در نشتی با مدیران این مرکز آموزشی دغدغه ها و درخواست های آنان را شنید.

معاون آموزشی وزیر علوم در این نشست با اشاره به پیشینه هنر در ایران به سختی و دشواری فهم هنر در ساختارهای رسمی و اداری اشاره کرد و ضمن تاکید بر ضرورت نگاه دانشگاهی به هنر، از لزوم رویکرد تحولی به این حوزه گفت.

وی رشد کیفی در آموزش عالی در حوزه هنر را همسان با رشد کمی آن ندانست و بهره نگرفتن از پیشکسوتان و صاحبنظران هنر در حوزه آموزش عالی را از کاستی های این عرصه برشمرد.

شریعتی نیاسر همچنین با برشمردن ویژگی های طرح آمایش که از سوی وزارت علوم دنبال می شود، خواستار کمک دانشگاه هنر به این طرح در ساماندهی مراکز آموزشی هنر شد.

شریعتی نیاسر تشکیل کارگروه تخصصی در حوزه هنر را نیز گامی مثبت برای دریافت نظرات تخصصی در برنامه ریزی آموزش عالی در وادی هنر دانست.

در این نشست مباحثی همچون بازنگری در آیین نامه ارتقا برای رشته های هنر، بازنگری در شیوه پذیرش دانشجو در رشته های هنری و نیز چگونگی بهره گیری از نخبگان هنری بدون مدرک از سوی رییس و مدیران دانشگاه هنر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.