با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

دکتر خاکی‌صدیق به سمت «معاون آموزشی وزارت علوم» منصوب شد

۲۵ تیر ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۷ کد : ۴۸۷۶۸ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار ستادی اخبار داغ
تعداد بازدید:۷۱۸
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن تقدیر از خدمات دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، دکتر علی خاکی‌صدیق را به سمت معاون آموزشی منصوب کرد.
دکتر خاکی‌صدیق به سمت «معاون آموزشی وزارت علوم» منصوب شد

در این حکم انتصاب خطاب به دکتر خاکی‌صدیق آمده است:

«با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی به موجب این حکم، به سمت «معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود با هماهنگی سایر معاونان ستاد وزارت و بهره‌مندی از نظرات معاونان محترم آموزشی دانشگاه‌ها وظایف محوله را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و اهتمام جدی در اجرای ساماندهی و تعیین مأموریت‌های اصلی مؤسسات و مراکز آموزش عالی، ارتقای کیفی آموزش به‌ویژه در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، بازنگری برنامه‌های درسی باهدف روزآمدشدن آن‌ها متناسب با پیشرفت‌های روز و نیازهای جامعه همراه با توجه خاص به توسعه برنامه‌های درسی بین‌رشته‌ای، اهتمام جدی به اجرای برنامه‌های مهارت‌افزایی و اشتغال‌پذیری دانشجویان دوره‌های کارشناسی، متناسب‌سازی ظرفیت پذیرش دانشجو با نیازهای جامعه، توسعه کمی و کیفی ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی، اجرای برنامه بالندگی اعضای هیئت‌علمی و پی‌گیری اجرای روش‌های نوین آموزشی به انجام رسانید.

توفیق جناب‌عالی را در پیشبرد اهداف آموزش عالی و راهبردهای دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.»

دکتر علی خاکی‌صدیق متولد سال ۱۳۴۱ در شهر خرم‌آباد و دانش-آموخته کارشناسی از دانشگاه نیوکاسل، انگلستان (۱۹۸۳)، کارشناسی ارشد سیستم‌های کنترل ازیومیست، انگلستان (۱۹۸۵) و دکتری سیستم‌های کنترل از دانشگاه سالفورد، انگلستان (۱۹۸۸) می‌باشد و هم اکنون استاد پایه ۳۶ گروه کنترل دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی است.

وی به عنوان استاد نمونه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال ۱۳۷۸-۱۳۷۷ و اولین استاد برجسته مهندسی در سال ۱۳۹۱ توسط فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد و در چندین نوبت به عنوان پژوهشگر و استاد نمونه آموزشی دانشگاه برگزیده شد.

دکتر خاکی صدیق ریاست دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی را در سال‌های ۱۳۸۶-۱۳۸۲ و ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸ در کارنامه کاری خود دارد.

وی چهارده عنوان کتاب تخصصی ترجمه و تألیف کرده که یکی از آن‌ها در انتشارات معتبر بین‌المللی به چاپ رسیده است و چندین کتاب تألیفی وی به عنوان کتاب‌های سال دانشگاه‌ها و برتر سال معرفی شده‌اند. هم‌چنین ۱۲۰ مقاله چاپ شده در مجلات بین‌المللی، ۲۲ مقاله علمی پژوهشی فارسی داشته و ۱۶۰ مقاله در کنفرانس‌های داخلی و خارجی ارائه کرده است.

وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه‌ای از زحمات بی‌شائبه «دکتر مجتبی شریعتی نیاسر» معاون پیشین آموزشی در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.

دکتر منصور غلامی در این نامه آورده است:

«بدینوسیله از زحمات بی شائبه جنابعالی در دوران تصدی معاونت آموزشی تشکر و قدردانی می نماید. بدون شک تلاش های صادقانه و طولانی مدت شما در مدیریت های مختلف آموزش عالی در ارتقای فعالیت های آموزشی، علمی و فرهنگی و خدمت به دانشگاهیان پیوسته ملحوظ نظر اقشار فرهیخته جامعه و مشمول اجر اخروی نزد ایزد متعال خواهد بود.

استمرار توفیقات جنابعالی را در خدمت به پیشبرد اهداف آموزش عالی از خداوند متعال مسألت می نمایم.»


( ۱ )