پیام تشکر معاون پیشین آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۳۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۵ کد : ۴۸۹۱۰ اخبار جاری
تعداد بازدید:۳۳۲
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در پیامی از همه مدیران و همکاران دانشگاهی که یاور معاونت آموزشی در سالهای گذشته بوده اند سپاسگزاری کرد.
پیام تشکر معاون پیشین آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

معاون پیشین آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به همکاران، مدیران و فرهیختگان دانشگاهی چنین نوشته است:


با سلام
خدا را سپاس که بر من منت نهاد و توفیق خدمت و ادای وظیفه در کسوت معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را از سال 93 با شعار کنترل کمی، ارتقاء کیفی و اقتدار و هماهنگی، نصیبم ساخت.
این توفیق که با حسن اعتماد دکتر محمد فرهادی و تداوم آن از سوی دکتر منصور غلامی وزیر محترم میسر گشت، فرصتی گرانسنگ را در اختیار اینجانب قرار داد تا به قدر وُسع و توان، در پیشبرد اهداف ارزشمند نظام آموزش عالی کشور بکوشم و دانش، آموزه ها و تجارب ولو اندک خویش را در این مسیر به کار بندم. هرچند که این مکتوب به قصد ارائه گزارش عملکرد نیست ولی به نیت سپاسگزاری از خدمات همکارانم در آموزش عالی، به ذکر نکاتی هر چند مختصر اشاره می کنم: 
در این مدت ارتباط زیادی با جامعه علمی کشور در کلیه زیرنظام ها اعم از دولتی و غیر دولتی داشتم. همکاران و همراهان من در معاونت آموزشی, تلاش زیادی برای بازگرداندن اعتبار از دست رفته آموزش عالی داشتند. به عنوان گام اول، مهار رشد بی رویه مؤسسات در دستور کار قرار گرفت. متعاقب آن، طرح آمایش آمورش عالی – به عنوان یک برنامه کلان و زیر ساختی - در شورایعالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و در پرتو آن و با رویکرد کنترل کمیت و ارتقاء کیفیت به موضوعاتی چون تقسیم منطقه ای آموزش عالی، مدیریت منطقه ای، مأموریت گرائی، ساماندهی موسسات، ساماندهی دوره های تحصیلی، یکپارچه سازی آموزش های مهارتی، کیفیت سازی و رتبه بندی، اصلاح نظام سنجش و پذیرش، شکل گیری کارگروههای تخصصی گسترش و برنامه ریزی، همچنین واگذاری اختیارات و بالا رفتن سطح اقتدار دانشگاهها و ... پرداخته شد. همچنین پروژه ارتقای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی مستعد کشور به تراز جهانی و تلاش برای گسترش سطح تعاملات بین المللی، نمونه¬های دیگری از کوشش همکاران من در حوزه معاونت آموزشی بود.
اینک که دوران مسئولیت اینجانب رسما خاتمه یافته است، لازم میدانم به واسطه آنچه که در بالا اشاره رفت:
از همراهی کلیه همکاران عزیزم در حوزه معاونت آموزشی، هماهنگی اعضاء محترم شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی، تلاش بسیار مجدانه مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی و مهمتر از همه معاضدت وزیر محترم با برنامه های انجام شده و یا در دست اقدام، تشکر کنم. همچنین از هماهنگی دیگر حوزه های ستادی؛ معاونان، رؤسای مراکز، حوزه روابط عمومی و سایر بخشهای ستادی و نیز از مجموعه رؤسا، معاونان و مدیران مراکز آموزش عالی نیز بسیار سپاسگزارم و خداوند منان را برای عرضه داشتن توفیق این همراهی¬ها شاکرم. 
در پایان با اذعان به اینکه در این مدت از آموزه های انسانی، اخلاقی، علمی و فنی مدیران و همکاران ارجمند، بهره های فراوان برده ام، بابت هر گونه قصور و کاستی، پوزش می¬طلبم. اطمینان دارم که نظام آموزش عالی کشور همچنان مسیر تعالی و بهبود را خواهد پیمود و اینجانب نیز همچنان وفادار و در خدمت نظام آموزش عالی کشور خواهم بود.


مجتبی شریعتی نیاسر
استاد دانشگاه تهران