دانشگاه‌ها باید موتور محرکه صنعت باشند

۱۱ آبان ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۹ کد : ۵۰۷۹۲ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار داغ
تعداد بازدید:۴۰۹
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ششمین همایش بین المللی کنترل ابزار دقیق و اتوماسیون در دانشگاه کردستان حضور یافت.
دانشگاه‌ها باید موتور محرکه صنعت باشند

روزهای هشتم و نهم آبان ماه 98، دانشگاه ‌کردستان میزبان یکی از بزرگترین رویداد مهندسی کشور بود و ششمین همایش بین المللی کنترل ابزار دقیق و اتوماسیون با حضور معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
دکتر علی خاکی صدیق در این همایش گفت: دانشگاه‌ها باید موتور محرکه صنعت باشند و از مسائل و مشکلات صنعت گره‌‎گشایی کنند.
وی با اشاره به تخصصی بودن این همایش در حوزه مهندسی کنترل اظهار داشت: مهندسی کنترل از زمینه‌های مهندسی است که به شدت در حال تغییر و تحول مثبت بوده و  تمام علوم و فناوری در این یک دهه اخیر به صورت بسیار پر شتابی دارد تغییر می‌کنند.
وی تاکید کرد: برای اینکه دانشگاه‌های کشور و محققان و پژوهشگرانی که در این زمینه دارند کار می‌کنند از آخرین دستاوردها، روندها و موضوعات آینده حوزه کاری خود اطلاع پیدا کنند، شرکت در این کنفرانس ها و برگزاری آن اهمیت ویژه ای پیدا می‌کند.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد:  تحولی که در علم و فناوری صورت می گیرد، موتور محرک مسائل صنعتی است و افرادی که در دانشگاه‌ها هستند باید از این موضوعات اطلاع داشته باشند که بعدها بتوانند مسائل صنعت را حل کنند.
خاکی صدیق اضافه کرد: هدف از دوره های مهندسی، کنفرانس های مهندسی، تحصیلات مهندسی و پژوهش در حوزه مهندسی آی تی، حل مسئله صنعت و حل مسئله کشور است.
وی تاکید کرد: در سال های گذشته شاهد گسترش بی رویه تاسیس در نظام آموزش عالی بوده ایم و امروز آموزش عالی کشور می‌خواهد برای دوره‌هایی که مهارت افزایی در یک صنعت خاص دارند، تاکید کند.
او با اشاره به همکاری با دانشگاه های آلمان بیان کرد: دانشگاه های آلمان در زمینه ورود دیجیتال به آموزش عالی ایده های خوبی داشته اند که می تواند به مهارت افزایی در دانشگاهها کمک کند.
وی همچنین با اشاره به افزایش بهره وری از روش های نوین آموزش گفت: وزارت علوم در نظر دارد که ۳۰ درصد برنامه های خود را به مهارت افزایی اختصاص دهد.
شایان ذکر است؛ ششمین کنفرانس بین المللی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون با حضور پروفسور فرانک الگوور استاد دانشگاه اشتوتگارت و لئون اورباس استاد دانشگاه تکنولوژی درستن آلمان و معاون وزیر علوم آغاز و پس از برگزاری پنل های تخصصی و ارائه مقالات پذیرفته شده در این همایش با معرفی و تجلیل از مقالات برتر به کار خود پایان داد.