تعطیلی فعالیت آموزشی دانشگاه‌ها؛ تابعی از نظر وزارت بهداشت

۰۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۱ کد : ۵۳۴۹۵ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار ستادی اخبار داغ
تعداد بازدید:۷۲۸
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها، تعطیلی یا تداوم فعالیت آموزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را تابعی از سیاست‌های وزارت بهداشت به عنوان متولی قرارگاه کروناویروس دانست.
تعطیلی فعالیت آموزشی دانشگاه‌ها؛ تابعی از نظر وزارت بهداشت

دکتر علی خاکی صدیق با صدور نامه‌ای به روسای محترم دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی چنین نوشت:
«با توجه به شیوع ویروس کرونا در برخی مناطق کشور و لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با این بیماری در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، و نیز با توجه به لزوم پیروی از سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی قرارگاه کروناویروس، هرگونه فعالیت یا تعطیلی واحدهای آموزشی تابع تصمیم و اعلام رسمی وزارت بهداشت خواهد بود.
بر این پایه لازم است در هر استان با اخذ نظر تخصصی مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی و بهداشت و درمان استان (یا در صورت لزوم اخذ تایید شورای تأمین استان) نسبت به تعطیلی یا تداوم فعالیت مراکز آموزشی اقدام شود.
شایسته است در دانشگاه‌هایی که فعالیت آموزشی در آنها به تبعیت از دانشگاه‌های علوم پزشکی تعطیل می‌شود، ضمن تعیین تکلیف دانشجویانی که در حال انجام آزمایش‌ها و پژوهش‌های مربوط به پایان‌نامه و رساله خود هستند، با تخلیه خوابگاه‌ها، غداخوری‌ها و دیگر فضاهای عمومی و مشترک نسبت به انجام اقدامات بهداشتی و ضدعفونی این فضاها اقدام لازم صورت پذیرد.
در این زمینه هماهنگی لازم در اسکان موقت و تأمین غذای آن گروه از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که الزام به حضور در محیط آموزشی دارند صورت گیرد.
همچنین شایان ذکر است این تعطیلی صرفاً در حوزه فعالیت‌های آموزشی بوده و فعالیت کارکنان مراکز آموزشی تابع تصمیم دولت خواهد بود.»
 


( ۷ )