نشست وزرای علوم برخی کشورها با موضوع رویارویی با کرونا

۲۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۲ کد : ۵۳۶۷۳ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار ستادی اخبار داغ
تعداد بازدید:۳۳۹
با توجه به شیوع بیماری کووید-۱۹ در بسیاری از کشورها، با هماهنگی سازمان یونسکو نشست مشترک وزرای علوم برخی کشورهای درگیر با این بیماری به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد.
نشست وزرای علوم برخی کشورها با موضوع رویارویی با کرونا

دکتر علی خاکی صدیق (معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری) نیز به نمایندگی از وزیر علوم در این نشست مشترک که روز 20 اسفندماه تشکیل شد به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداخت.
وی با ارائه گزارشی از وضعیت دانشگاه‌ها و مدارس کشور در مواجهه با ویروس کرونا و تعطیلی ناخواسته، به تبیین اقدامات انجام شده در بهره‌گیری از فضای اینترنت و تلویزیون برای جبران کاستی‌های پدیدآمده در مسیر آموزش پرداخت.
دکتر خاکی صدیق سیاست جایگزینی آموزش‌های الکترونیکی به جای آموزش‌های حضوری در نظام آموزش عالی کشور را تشریح کرد و از تشکیل «کارگروه آموزش‌های الکترونیکی» برای ایجاد هماهنگی بین دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سطح کشور خبر داد.
به گفته معاون آموزشی وزیر علوم، بسیاری از دانشگاه‌های ایران توانسته‌اند خود را با شرایط موجود تطبیق داده و با تجهیز سخت افزاری و نرم افزاری و نیز برگزاری کارگاه‌های مرتبط، فرایند الکترونیکی شدن آموزش‌ها را تا حد قابل قبولی به پیش ببرند.
گفتنی است در این نشست ویدئوکنفرانسی وزرا و نمایندگانی از کشورهای چین، مصر، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، کره، کرواسی و... شرکت داشتند.