برگزاری جلسه معاونین آموزشی منطقه 3

۱۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۲ کد : ۵۷۲۸ بدون عنوان
تعداد بازدید:۵۳۶
اجلاس معاونین آموزشی منطقه 3 شامل استانهای گلستان، مازندران و گیلان روز پنجشنبه مورخ 94/3/7ساعت 8 تا 13 با حضور معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات وفنّاوری در دانشگاه صنعتی نوشیروان بابل برگزار شد....
برگزاری جلسه معاونین آموزشی منطقه 3
اجلاس معاونین آموزشی منطقه 3 شامل استانهای گلستان، مازندران و گیلان روز پنجشنبه مورخ 94/3/7  ساعت 8 تا 13 با حضور معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات وفنّاوری در دانشگاه صنعتی نوشیروان بابل برگزار شد. دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم از برگزاری جلسات معاونین آموزشی دانشگاه های منطقه که با هدف تعامل با دانشگاه های منطقه و بحث و بررسی دقیق تر مسائل منطقه ای تشکیل شده است اظهار خرسندی نمود.
دکتر شریعتی از برگزاری اجلاس معاونین آموزشی دانشگاه های منطقه 3 کشور اظهار خرسندی کرد . ایشان عنوان کردند.:  با اشاره به جمعیت نزدیک به 4 میلیون و هفتصد هزار نفری دانشجو در سطح کشور گفتند: اگر چه فقط 15 درصد از کل جمعیت دانشجویی در دانشگاه های دولتی تحصیل می کنند؛ اما بخش اعظم کیفیت آموزشی را همین 15 درصد پوشش می دهند.
معاون آموزشی وزیر علوم تاکید کردند: دانشگاه های دولتی همچنان باید در حفظ و ارتقای کیفیت نقش پیشرو را داشته باشند و از رشد کمی بی هدف پرهیز نمایند.
دکتر شریعتی اظهار کرد:  وقتی برای 20 هزار نفر داوطلب جذب هیات علمی با مدرک دکتری فقط 2000 نفر ظرفیت جذب و اشتغال داریم؛ به این معنی است که بیش از حد نیاز نیروی انسانی متخصص تربیت کرده ایم. آمار فوق نشان می دهد که 10 برابر نیاز سرمایه گذاری شده است.
معاون آموزشی وزیر علوم گفت: مطالعات اولیه رتبه بندی دانشگاه ها انجام شده است و برای این که دانشگاه ها در رتبه بالا قرار گیرند مدیران دانشگاهی بخش عمده ای از وقت خود را به برنامه ریزی در آینده نگری دانشگاه اختصاص دهند.
دکتر شریعتی نیاسر اظهار داشت: دانشگاه های دولتی سرمایه نظام هستند، باید الزامات رشد کمی و کیفی برای آن ها فراهم شود.
ایشان اشاره کردند: انتظار می رود دانشگاه ها مأموریت گرا و هدفمند فعالیت کنند و از این رو داشتن برنامه راهبردی برای هر دانشگاه و انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی با جهت گیری معنادار مطابق برنامه راهبردی ضروری است.
گفتنی است در پایان اجلاس، دکتر شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم بعد از ظهر همان روز از بعضی از آزمایشگاه ها و دستاوردهای علمی دانشگاه بازدید به عمل آوردند و سپس در جلسه هیئت رییسه دانشگاه که رؤسای دانشکده ها نیز حضور داشتند شرکت نمودند.

( ۱ )