گشایش کلاس‌های عملی برای دانشجویان خارج از شهرهای قرمز و نارنجی

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۲ کد : ۵۹۹۸۰ اخبار برگزیده اخبار جاری اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۲۷
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از مجوز ستاد ملی مدیریت کرونا برای بازگشایی کلاس‌های عملی برای دانشجویانی که نیاز به خوابگاه ندارند در خارج از شهرهای قرمز و نارنجی خبر داد.
گشایش کلاس‌های عملی برای دانشجویان خارج از شهرهای قرمز و نارنجی

دکتر علی خاکی صدیق با اشاره به مصوبات پنجاه و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در 18 بهمن‌ماه گفت: بر پایه این مصوبات، کلاس‌های عملی دانشجویان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خارج از شهرهای قرمز و نارنجی که نیاز به خوابگاه ندارند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار خواهد شد.
به گفته وی در این مصوبه آمده است: در صورتی که در هر اتاق خوابگاه یک دانشجو اقامت کند، استفاده از خوابگاه نیز مانعی ندارد.
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره دیگر مصوبه ستاد یادشده نیز گفت: وزارت علوم، مجاز شده است با هماهنگی وزارت بهداشت و با رعایت مفاد پروتکل آزمون‌های زبان و افزایش تعداد حوزه‌های آزمون، نسبت به برنامه‌ریزی و برگزاری امتحانات MSRT اقدام کند.
دکتر خاکی صدیق اظهار امیدواری کرد این مصوبات بتواند برطرف کننده برخی کاستی‌ها در روند آموزش دانشجویان ناشی از شرایط شیوع بیماری کووید19 در کشور باشد.


( ۳ )